نیوفان

فشارخون چگونه درمان می شود - نیوفان

فشارخون را می توان با اصلاح شیوه زندگی ، داروها و داروهای طبیعی درمان کرد. بیشتر افراد مبتلا به فشار خون بالا با استفاده از داروهای تجویز مانند دیورتیک ها ، مهار کننده های ACE ، مسدود کننده های بتا یا سایر گزینه ها بهبود می یابند و برخی ممکن است برای رسیدن به فشار خون مطلوب به بیش از یک داروی تجویز نیاز داشته باشند. اگر فشارخون شما دلیل پزشکی (فشار خون بالا) دارد ، ممکن است شما نیز برای موارد پزشکی که در فشار خون بالا نقش دارند ، به درمان نیاز دارید.

 

داروهای خانگی و سبک زندگی

غالباً فشار خون با تغییر در شیوه زندگی بهبود می یابد. در بعضی موارد ، فشار خون بالا فقط با تغییر در شیوه زندگی می تواند به سطح عادی کاهش یابد، به خصوص اگر فشار خون مرحله ۱ (فشار خون سیستولیک از ۱۳۰ میلی متر جیوه تا ۱۳۹ میلی متر جیوه ، یا فشار خون دیاستولیک ۸۰ میلی متر جیوه تا ۸۹ میلی متر جیوه) داشته باشید ، یا در صورت وجود فشار خون بالا آورده شده است (خون سیستولیک ۱۲۰ mmHg تا ۱۲۹ mmHg و دیاستولیک کمتر از ۸۰ mmHg).

اگر فشار خون بسیار بالایی دارید ، اصلاحات در شیوه زندگی می توانند فشار خون شما را کاهش دهند ، گرچه احتمالاً به حد مطلوب نرسد.

 

ترک سیگار

استعمال دخانیات یکی از مهمترین عواملی است که باعث افزایش فشار خون می شود ، اگر سیگار می کشید و فشار خون دارید ، ممکن است در صورت ترک ، بهبود قابل توجهی در فشار خون خود تجربه کنید.

 

 داروهای رایج برای درمان فشارخون و اثرات آن, فشارخون فشارخون را می توان با اصلاح شیوه زندگی، داروها و داروهای طبیعی درمان کرد

 

کاهش وزن

اگر اضافه وزن دارید، کاهش وزن می تواند به کاهش فشار خون شما کمک کند. با کمی پشتکار ، اکثر افراد می توانند با استفاده از رژیم غذایی و ورزش این کار را انجام دهند. جراحی باریاتریک که ممکن است برای بعضی از افراد ضروری باشد ، همچنین برای بهبود فشار خون بالا نیز نشان داده شده است.

 

اصلاح رژیم غذایی

غذاهایی که از نظر میزان آب زیاد هستند ، مانند میوه و سبزیجات تازه ، به حفظ تعادل مایعات و الکترولیت ها کمک می کنند ، که می تواند به حفظ فشار خون در سطح ایده آل کمک کند. میوه ها و سبزیجات همچنین حاوی آنتی اکسیدان هستند که به جلوگیری از آسیب رساندن به رگ های خونی و بیماری عروقی مرتبط با آن ، که اغلب با فشار خون بالا همراه هستند ، کمک می کنند.

 

رژیم های غذایی برای متوقف کردن فشار خون بالا (DASH) از نظر چربی اشباع ، کلسترول ، گوشت قرمز و قند کم است و به عنوان یک روش غذایی مناسب برای حفظ فشار خون مطلوب شما در نظر گرفته می شود. این رژیم بر مصرف سبزیجات ، میوه ها ، لبنیات کم چرب ، غلات کامل ، پروتئین بدون چربی ، آجیل و حبوبات تأکید دارد.

 

ورزش

فعالیت بدنی منظم می تواند به حفظ فشار خون مطلوب کمک کند ، حتی اگر نیازی به ورزش برای کاهش وزن ندارید. اعتقاد بر این است که تغییرات قلبی و عروقی ، هورمونی و کلسترول ناشی از ورزش باعث حفظ فشار خون سالم می شود.

 

 داروهای رایج برای درمان فشارخون و اثرات آن, فشارخون غالباً فشار خون با تغییر در شیوه زندگی بهبود می یابد

 

نمک کم

رژیم غذایی کم سدیم می تواند به کاهش فشار خون کمک کند. نشان داده شده است که نمک بیش از حد فشار خون را برای برخی افراد افزایش می دهد اما برای همه نیست.

بهتر است در مورد مصرف نمک خود از یک متخصص تغذیه مشاوره بگیرید. برخی از افراد نیاز به مصرف نمک متوسط ​​دارند ، در حالی که برخی دیگر برای جلوگیری از بالا رفتن فشار خون باید رژیم غذایی با نمک بسیار کم مصرف کنند.

 

داروها :

داروهای تجویزی زیادی برای درمان فشار خون بالا وجود دارد. این داروها بر اساس مکانیسمهای مختلف عملکردشان در دسته بندی قرار می گیرند.

 

اهداف درمانی:

طبق گفته انجمن قلب آمریکا ،هدف از درمان فشار خون دستیابی به فشارخون است که کمتر از سیستولیک ۱۳۰/۸۰ میلی متر جیوه و کمتر از ۸۰ میلی متر جیوه دیاستولیک باشد. به طور کلی ، اگر فشار خون بالا دارید ، این احتمال وجود دارد که شما برای حفظ این فشار خون هدف ، در طول عمر خود نیاز به درمان داشته باشید.

 

دیورتیک ها :

دیورتیک ها همچنین به عنوان قرص های آب گفته می شوند ، میزان مایعات دفع شده در ادرار را افزایش می دهند. اعتقاد بر این است که با کاهش حجم مایعات در رگ های خونی فشار خون را کاهش می دهند.

عوارض جانبی شامل سطح پتاسیم پایین ، تکرر ادرار و بدتر شدن نقرس است . نمونه هایی از این داروها عبارتند از:

تالیتون ، تنوری و کلورپس (کلورتالدون)

HydroDiuril ، Microzide و Esidrix (هیدروکلروتیازید)

لوزول (اینداپامید)

زاروکسولین ، میکروکس (متولازون)

 

مهار کننده های آنزیم تبدیل کننده آنژیوتانسین (ACE) :

مهارکننده های آنزیم تبدیل کننده آنژیوتانسین (ACE) فشار خون را با اتساع ، شریان ها کاهش می دهند. عوارض جانبی شامل سرفه ، کاهش حس چشایی و بالا رفتن سطح پتاسیم است. نمونه هایی از مهار کننده های ACE عبارتند از:

لوتنزین (بنازپریل)

کاپوتن (کاپتوپریل)

وازوتک ، وازرتیک (آنالاپریل)

مونوپریل (fosinopril)

Prinivil ، Zestril (lisinopril)

Univasc (moexipril)

Accupril (quinapril)

Altace (ramipril)

ماویک (تراندولاپریل)

 

مسدود کننده های کانال کلسیم:

مسدود کننده های کانال کلسیم با گشاد کردن شریان ها و کاهش نیروی انقباض قلب باعث کاهش فشار خون می شوند. عوارض جانبی شامل یبوست ، تورم پا و سردرد است. نمونه ها عبارتند از:

Norvasc ، Caduet و Lotrel (آملودیپین)

Cardizem ، Dilacor و Tiazac (دیلتیازم)

پلااندیل (فلدیپین)

DynaCirc (isradipine)

کاردن (نیکاردیپین)

Procardia XL ، Adalat (نیفدیپین)

سولار (نیکلولپین)

ایزوپتین ، کالان ، ورلان و کاورا (وراپامیل هیدروکلراید)

 

 داروهای رایج برای درمان فشارخون و اثرات آن, فشارخون داروهای تجویزی زیادی برای درمان فشار خون بالا وجود دارد

 

مسدود کننده های بتا :

مسدود کننده های بتا اثر آدرنالین را بر روی سیستم قلبی عروقی کاهش می دهند ، ضربان قلب را آهسته می کنند و استرس روی قلب و عروق را کاهش می دهند. در صورت داشتن بیماری انسداد مزمن ریوی یا آسم ، عوارض جانبی آن شامل بدتر شدن تنگی نفس می شود . اختلال عملکرد جنسی؛ خستگی؛ افسردگی؛ و بدتر شدن علائم در صورت ابتلا به بیماری شریان محیطی.

نمونه های بتا بلاکر شامل:

acebutolol

تنورمین (آتنولول)

کرلون (بتااکسولول)

Zebeta ، Ziac (bisoprolol)

کارتل (کارتلولول)

کورگ (کارودیلول)

نورمودین ، ​​تراندات (لیباتالول)

متوپرولول (metoprolol)

کورگارد (نادولول)

لواتول (پنبوتولول)

Inderal، Inderal LA (پروپرانولول)

بلوکادن (تیمولول)

 

مسدود کننده های گیرنده آنژیوتانسین :

مسدود کننده های گیرنده آنژیوتانسین II (ARB ) فشار خون را با اتساع شریان ها کاهش می دهد. عوارض جانبی شامل واکنشهای آلرژیک ، سرگیجه و سطح بالای پتاسیم است. ARB ها شامل:

آتاکند (کاندیسارتان)

آوپرو (ایربزارتان)

لوزارتان

میکاردیس (telmisartan)

دیووان (والسارتان)

 

لوتنسین:

لوتنسین (مینوکسیدیل) یک گشادکننده عروق است. این عمل باعث می شود رگ های خونی شل و گسترده شوند ، که فشار لازم برای فشار خون را از طریق آنها کاهش می دهد. مینوکسیدیل مستقیماً روی رگهای خونی عمل نمی کند. این عمل آنزیم را برای تولید مواد شیمیایی که باعث آرامش رگ های خونی می شود ، تحریک می کند.

عوارض جانبی شامل تورم ، فشار خون پایین ، سرگیجه ، حالت تهوع ، کاهش اشتها و رشد ناخواسته مو است.

 

تک درمانی و ترکیبی درمانی

استفاده از یک داروی ضد فشار خون تنها به عنوان یک روش درمانی گفته می شود. اگر یک دارو مؤثر نباشد یا باعث عوارض جانبی غیرقابل تحمل شود ، پزشک ممکن است در صورت لزوم از یک روش درمانی دیگر  استفاده کند.

 

اگر سه یا چند بار تلاش برای انجام مونوتراپی فشار خون شما را کاهش ندهد بدون اینکه عوارض جانبی ایجاد کند ، مرحله بعدی ترکیبی از درمان با دو یا چند داروی ضد فشار خون است. بعضی اوقات ، ترکیب داروهایی که مکانیسم متفاوت عمل دارند می توانند بدون تشدید عوارض جانبی ، اثرات درمانی را تقویت کنند.

 

فشار خون بالا :

فشارخون مقاوم به عنوان فشار خون تعریف می شود که علی رغم استفاده از روش درمانی بهینه و سه دارویی ، از فشار خون بالاتر از اهداف مورد نظر باقی مانده است.

مواردی وجود دارد که می تواند باعث فشار خون بالا شود:

مصرف نکردن داروها طبق تجویز

فشارخون ثانویه

احتباس مایعات ، اغلب نتیجه نارسایی کلیه است

 

اگر فشار خون بالا دارید ، پزشک از شما سؤال خواهد کرد که آیا داروهای خود را طبق تجویز مصرف می کنید؟ گزینه ها و / یا دوز ممکن است تنظیم شود.

شما همچنین ممکن است به یک درمان پزشکی برای علت دیگری که می تواند باعث فشار خون بالا شود ، مانند آپنه خواب ، بیماری مزمن کلیه یا آلدوسترون (تولید بیش از حد هورمون در غدد فوق کلیوی) نیاز دارید.

 

 داروهای رایج برای درمان فشارخون و اثرات آن, فشارخون  استرس و اضطراب فشار خون را به طور موقت افزایش می دهد

 

طب مکمل

برخی از داروهای طبیعی وجود دارد که ممکن است فشار خون را کاهش دهد ، به خصوص اگر پیش فشار خون بالا دارید.

 

سیر : مدتهاست که تصور می شود سیر باعث کاهش فشار خون می شود. مطالعات نشان می دهد که عصاره سیر ممکن است فشار خون را پایین بیاورد . سیر ممکن است با عملکرد مستقیم روی کلیه ها باعث از بین رفتن نمک اضافی این اثر شود. مصرف یک ادویه بی خطر برای مصرف محسوب می شود ، اگرچه می تواند باعث ناراحتی معده شود.

 

منیزیم: منیزیم ، که در آجیل ، دانه ها ، آووکادو و سبزیجات دارای برگ سبز وجود دارد ، همچنین به عنوان یک روش طبیعی برای کاهش فشار خون پیشنهاد شده است. مکمل ها به صورت قرص نیز موجود هستند. مطالعات نشان می دهد که مقادیر بالاتر منیزیم با فشار خون پایین همراه است ، اما هنوز رابطه کاملی از علت و معلولیت وجود ندارد.

 

روغن ماهی: خوردن ماهی به طور مرتب با پایین آمدن فشار خون همراه است. استفاده از قرص های روغن ماهی نیز مورد بررسی قرار گرفته است و مشخص نیست که مصرف قرص ها همان تأثیر مصرف ماهی را دارد یا خیر.

 

کنترل استرس و اضطراب : استرس و اضطراب فشار خون را به طور موقت افزایش می دهد. اعتقاد بر این است که روش های کنترل استرس فشار خون را در کوتاه مدت کاهش می دهد و تحقیقات بیشتری برای رفع مزایای بلند مدت لازم است.

 

در حالی که برخی از داروهای گیاهی بی شمار ممکن است فشار خون را کاهش دهند ، برخی می توانند آن را بالا ببرند. اگر از داروهای گیاهی استفاده می کنید ، حتما با عوارض جانبی و تداخلات دارویی آشنا شوید و در مورد آنها با پزشک خود صحبت کنید.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


کلمات کلیدی

7 میوه مفید برای زنان باردار 7 واقعیت تسلی بخش در مورد بیماری سرطان 8 دلیل برای اینکه دورکار شوید ! آرا خودرو آشنایی با رشته بهداشت عمومی آشپزی آموزش پخت کیک آگهی خودرو آگهی رایگان خودرو احادیث اخر الزمان احترام به خانواده همسر را فراموش نکنید اخبار خودرو اس ام اس تبریک تولد متولدین فروردین اس ام اس تبریک حلول ماه شعبان استخدام شرکت نفت استخدام مهندس برق استخدام مهندس عمران استخدام مهندس مکانیک استخدام کارشناس ایمنی و بهداشت اسم بچه اسم جدید پسر اسم های آریایی پسرانه اسم های قشنگ و جدید ایرانی برای پسر اسم های پسرانه اسم های پسرانه ایرانی اسم های پسرانه مذهبی و قرآنی اسم های پسرونه اسم پسر اسم پسرانه اسم پسرانه ایرانی اسم پسرانه زیبا اسم پسر ایرانی اصیل زیبا اشعار زیبای اهورا ایمان اعمال روز نیمه شعبان اعمال و دعای حجامت البرز سنسور اموزش درست کردن سوپ خوشمزه انتخاب نام پسر انتخاب نام پسرانه انواع سرلاک و نشانه های نیاز نوزاد به سرلاک و غذای کمکی اهمیت مشاوره تحصیلی و مواردی که در انتخاب مشاور ایچری شهر، قدیمی ترین بافت باکو با این راهکارها زندگی مشترکتان را از یکنواختی درآورید با تحقیرکردن همسرتان به قلب او تیر نزنید بحران هویت نوجوان و نقش والدین بلیط کیش بهترین آموزش تهیه برنج زعفرانی مجلسی +طرز تهیه انواع پختن برنج بهترین اسم های پسرانه بهترین اسم های پسرانه در ایران بهترین رمان های دنیا بهترین نام های پسرانه بهترین نام های پسرونه بهترین کتاب داستان تاریخ تبریک روز پدر تبریک ماه شعبان ترنس به چه کسانی اطلاق می‌شود و تمیلات جنسی آن‌ها چیست ؟ تفاوت ژنراتور های دیزل تقویت بینایی چشم تقویت دستگاه گوارش تقویت مو سر تور کیش تور کیش و بلیط کیش تولید خاموش کننده آتش از چوب جدیدترین جملات خنده دار فضای مجازی جملات تبریک ولادت حضرت مهدی (عج) جملات دوست داشتن یک طرفه جملات زیبا جملات زیبا و آموزنده کوتاه جوک های خنده دار لاین و وایبر حکایت «کمک به همسایه» حکایت های زیبا و پند آموز از بهلول حکایتی خواندنی درباره غفلت خانواده گزینه مورد نظر برای ازدواج چقدر در انتخاب اهمیت دارد ؟ خرید دستگاه فلزیاب خرید فاکتور رسمی خرید کوادکوپتر خنده دار ترین نوع جراحی زیبایی خواص خوردن شیر زردچوبه قبل از خواب خواص درمانی هلیله سیاه خودرو دانلود رایگان فیلم ایرانی مغز های کوچک زنگ زده دانلود رایگان فیلم سینمایی ایرانی مغز های کوچک زنگ زده دانلود رایگان فیلم سینمایی مغز های کوچک زنگ زده دانلود رایگان فیلم مغزهای کوچک زنگ زده دانلود رایگان فیلم مغز های کوچک زنگ زده دانلود رایگان مغز های کوچک زنگ زده دانلود رمان دانلود فیلم دانلود فیلم ایرانی دانلود فیلم ایرانی جدید دانلود فیلم سینمایی ایرانی مغز های کوچک زنگ زده دانلود فیلم سینمایی جدید دانلود فیلم مغزهای کوچک زنگ زده دانلود فیلم مغز های کوچک زنگ زده دانلود فیلم مغز های کوچک زنگ زده بدون سانسور دانلود فیلم مغز های کوچک زنگ زده رایگان درج آگهی رایگان خودرو درختانی که با هسته میوه ها رشد می کنند درد دور ناف در مردان درد دور ناف نشانه چیست درمان سوختگی زبان و گلو درمان شوره سر درمان مسائل دندان و دهان درمان یبوست دستور پخت و طرز تهیه کیک میوه خشک دستگاه فلزیاب دستگاه‌ طلایاب دستگاه‌ فلزیاب طلایاب دستگاه‌ های فلزیاب طلایاب و گنج‌ یاب دستگاه‌ گنج‌ یاب دلایل و علائم انواع آلرژی کودکان دلایل گریه بدون اشک نوزاد دکوراسیون داخلی دکوراسیون داخلی منزل دیزل ژنراتور رابطه با خانواده همسر در دوران عقد راهنمای خرید بهترین نوع عسل راههای درمان دیابت رفع تنفس بد رمان روز پدر روغن نارگیل سالاد سالاد ماکارانی سایت ایستگاه پرواز سحر قریشی کیست و چرا حاشیه سازی می کند؟ (عکس) سلامت پوست سندروم گیر افتادگی شانه سوپ سیاه شدن موهای سفید سیب زمینی شکم پر شانتال شوخی ها و متن های خنده دار شبکه های مجازی شیوه مخ زنی در کشورهای مختلف (طنز) صدور فاکتور رسمی صورتحساب رسمی ضرورت مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج طراحی اپلیکیشن فروشگاهی طرز تهیه سوهان پسته ای خوشمزه طرز تهیه سوپ طرز تهیه سیب زمینی شکم پر طرز تهیه و دستور پخت کیک طرز تهیه پیراشكی سيب زمينی و نان سیردار طرز تهیه چیز کیک نیویورکی شانتال طرز تهیه کیک آلو و هلو طرز تهیه کیک لیمو و نارگیل طرز تهیه کیک پنیر طرز تهیه کیک پنیر با سیب طرز تهیه گوشت قلقلی و بادمجان طلایاب عروسی بگیریم یا نه؟ عطار مارت علت، علایم و درمان آب آوردن ریه علل ، علایم و درمان بیماری کاناوان علل،علایم و درمان سرطان گلو علل طولانی شدن پریود علل و درمان نارسایی تنفسی حاد غار گومانتوگ، مکانی وحشتناک در مالزی (+تصاویر) غزلیات زیبای مریم جعفری آذرمانی فاکتور رسمی فاکتور رسمی فروش فروش خودرو فروش فاکتور رسمی فروش فلزیاب فشار قبر چیست فلزیاب فلزیاب طلا یاب فناوری ضد فضولی برای نمایشگرهای کامپیوتر از راه رسید فهرست ۱۰۰ محبوب ترین و بهترین اسم های پسرانه در ایران فیلم فیلم سینمایی فیلم سینمایی ایرانی فیلم سینمایی ایرانی جدید فیلم مغزهای کوچک زنگ زده قالیشویی آنلاین قالیشویی ادیب قالیشویی اصفهان قالیشویی ایران مشهد قالیشویی ایران مهر قالیشویی بانو قالیشویی تهران قالیشویی تهرانپارس قالیشویی در اصفهان قالیشویی در اهواز قالیشویی در تبریز قالیشویی در تهرانسر قالیشویی در تهرانپارس قالیشویی در رشت قالیشویی در سعادت آباد قالیشویی در شرق تهران قالیشویی در شمال تهران قالیشویی در شهرری قالیشویی در شهریار قالیشویی در شیراز قالیشویی در غرب تهران قالیشویی در قم قالیشویی در مشهد قالیشویی در منزل قالیشویی در پرند قالیشویی در پونک قالیشویی در کرج قالیشویی در کیش قالیشویی شرق تهران قالیشویی شیراز قالیشویی غرب تهران قالیشویی فرش قرمز قالیشویی قم قالیشویی مادر قالیشویی مشهد قالیشویی نارمک قالیشویی نوین قالیشویی کرج قالیشویی گل ابریشم قیمت بلیط کیش قیمت موتور برق قیمت موتور برق گازی لاغری و کاهش وزن لیست نام پسرانه ماکارانی متن تبریک تولد متولدین فروردین متن تبریک روز ملی خلیج فارس متن تبریک روز پدر متن تبریک نیمه شعبان محاسبه قیمت موتور برق گازی محبوب ترین و بهترین اسم های پسرانه در ایران مدل کابینت مشهور ترین رمان های جهان معرفی رشته مهندسی الکترونیک معرفی رمان معرفی ساز نقاره معرفی کاخ مروارید یکی از باارزش ترین کاخ های ایران معرفی کتاب معرفی کتاب رمان معروف ترین رمان های جهان معروف ترین رمان های جهان: ۱۰۰ بهترین کتاب داستان تاریخ که شاهکارند مغزهای کوچک زنگ زده منصرف شدن خواستگار مواد لازم کیک آلو و هلو موتور برق موتور برق گازی موتور های برق موتور های دیزلی موتور های گازسوز ژنراتور نام فارسی نام های اصیل ایرانی در شاهنامه نام های پسرانه نام های پسرونه زیبا نام پسر نام پسرانه نام پسرانه فارسی نام پسرانه فارسی جدید نام پسرونه نشانه های کودک لوس و نحوه برخورد با کودک لوس نوع سبک زندگی ژن‌ها را تغییر می‌دهد نکات طرز تهیه سوپ نکاتی برای نگهداری از مرغ و خروس نکا دیزل هلیله سیاه همه چیز درباره دستگاه فشارسنج همه چیز درباره‌ی پرده بکارت تیغه‌ای (دو سوراخه) وکیوم پخت و طرز تهیه کی پرده زبرا پرده های زبرا شرکت فتودراپه پسرانه پهپاد پیام تبریک نیمه شعبان پیامک فاتحه برای اموات در شب جمعه چطور می توان از افسردگی خلاص شد و یا آن را درمان کرد چگونه خجالت خود را کنار بگذاریم؟ ( 12 روش مقابله با خجالت ) چیزهایی که نباید دیگران از زندگی مشترکتان بدانند کابینت کابینت آشپزخانه کابینت اشپزخانه کابینت مدرن کابینت هایگلاس کابینت وکیوم کابینت کلاسیک کاردستی با چوب کبریت کار کده کاهش تلفات با بالابردن ایمنی در کارگاه های صنعتی کتاب داستان کتاب رمان کمک به همسایه کوادکوپتر کوادکوپتر دوربین دار کواد کوپترهای ارزان کوادکوپترهای حرفه ای کوادکوپتر چیست کیک کیک آلو و هلو کیک ریواس کیک لیمو و نارگیل کیک میوه خشک کیک نیویورکی کیک نیویورکی شانتال کیک پنیر با سیب گنج‌ یاب گوشت گیر کردن این خانم چاق در تاکسی ۱۴ نشانه که می‌گوید با همسرتان تفاهم دارید ۵ قدم تا شروع یک رابطه عاشقانه جدید
خرید بک لینک قوی خرید بک لینک ارزان سفارش بک لینک هنگ درام فیلمو دانلود آهنگ
سایت بت اسپات