نیوفان

حسابداری مالی و کنترل بودجه با کمک نرم افزار های دریافت و پرداخت - نیوفان

حسابداری مالی و کنترل بودجه با کمک نرم افزار های دریافت و پرداخت

در یک شرکت یا سازمانی خاص قسمت های مختلفی در کنار هم مشغول به کار هستند، نتیجه عملکرد هر یک از این قسمت ها بر روی قسمت های دیگر تاثیر می گذارد، اما به طور کلی باید بگوییم که حسابداری بیشتری تاثیر را بر روی همه بخش ها و قسمت های یک سازمان دارد. از این رو در ادامه قصد داریم موضوع حسابداری مالی، کنترل بودجه و کمک نرم افزار حسابداری را مورد بررسی قرار دهیم و پیشنهاد می کنیم که با ما همراه باشید.

 

نرم افزار دریافت و پرداخت

یکی از مهم ترین قسمت های حسابداری ثبت گزارش از وجوه پرداختی است، حال این وجوه می تواند نقد یا غیر نقد (معمولا به صورت چک) است، البته این کار به دقت بسیار بالایی نیاز دارد و بروز اشتباه در آن موجب اشتباه در دیگر مراحل حسابداری و در نهایت دیگر قسمت های سازمان هم می شود.

 

از این رو نرم افزار دریافت و پرداخت به کمک شما می آید و فرآیند گزارش گیری و ثبت وجوه نقدی و غیر نقدی را برای شما بسیار ساده می کند. در این حالت خطای انسانی به شدت کاهش پیدا می کند و البته سرعت کار هم به طرز چشم گیری افزایش پیدا می کند. به همین دلیل به شما توصیه می کنیم که در سازمان خود از نرم افزار دریافت و پرداخت استفاده کنید. به طور کلی استفاده از تکنولوژی مزیت های بسیاری را برای شما به دنبال دارد.

 

 مزیت های استفاده از نرم افزار دریافت و پرداخت

مزیت های استفاده از نرم افزار دریافت و پرداخت

توجه داشته باشید که به طور کلی استفاده از نرم افزار مدیریت تولید باعث می شود که خطای انسانی به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا کند و این موضوع اهمیت بسیاری دارد. از این رو برای آگاهی بیشتر مخاطب ها به طور کامل مزیت های استفاده از نرم افزار دریافت و پرداخت را بیان خواهیم کرد.

 • با استفاده از این نرم افزار می توانید دریافت را به صورت ترکیبی انجام دهید، یعنی وجوه نقدی و غیر نقدی را با یکدیگر ثبت کنید.
 • در هنگام ثبت به سادگی می توانید به موجودی بانک و صندوق خود پی ببرید و این کار باعث می شود که دقت کار افزایش پیدا کند.
 • به سادگی می توانید با استفاده از این نرم افزار حقوق و دستمزدها را به صورت ماهیانه و سالانه محاسبه کنید.
 • امکان تعدیل مالیات در این نرم افزار برای شما وجود دارد.
 • درون منابع بین سازمانی می توانید مبالغی را جابه جا کنید.
 • با استفاده از این سیستم به سادگی می توانید چک های دریافتی یا پرداختی به تاریخ همان روز را مشاهده کنید، این کار نقش به سزایی در افزایش دقت دارد.

با توجه به مزیت های فوق به سادگی می توان به این موضوع پی برد که چرا باید از نرم افزار حقوق و دستمزد استفاده کرد.

 

سیستم قیمت گذاری انبار

انبارداری یکی از مهم ترین قسمت های یک سازمان به حساب می آید، هر کالایی که به انبار شما وارد می شود، باید در ابتدا قیمت گذاری شود. این کار اگر به صورت دستی انجام شود، زمان بسیار زیادی را از شما می گیرد و البته چندین سال است که دیگر کاربردی ندارد، زیرا دقت بسیار کمی هم دارد و در آینده مشکلات بسیاری را خواهید داشت.

 

در سال های اخیر شاهد روی کار آمدن سیستم قیمت گذاری انبار بوده ایم که استفاده از این روش مزیت های بسیاری را برای شما به دنبال خواهد داشت. شما به سادگی، در زمان بسیار کوتاهی و البته مهم تر از همه با دقت بسیار بالایی می توانید کالاهای انبار خود را قیمت گذاری کنید و این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد، زیرا بر روی دیگر قسمت های سازمان شما تاثیر بسیاری دارد.

 روش های سیستم قیمت گذاری انبار

روش های سیستم قیمت گذاری انبار

استفاده از سیستم قیمت گذاری انبار این امکان را برای شما فراهم می کند که به دو روش دائمی و ادواری بتوانید کالاهای خود را قیمت گذاری کنید. توجه داشته باشید که در روش ادواری قیمت ها را با توجه به مواردی می توان تغییر داد. وارد کردن قیمت در سیستم قیمت گذاری انبار به روش های زیر است؛

 • فیفو (اولین صادره، اولین وارده)
 • لیفو (آخرین وارده، اولین صادره)
 • میانگین
 • شناسایی ویژه

مهم نیست که از چه روشی استفاده می کنید، مهم این است که استفاده از این سیستم مزیت های بسیاری (مزیت ها را در مطالب بالا شرح داده ایم) را برای شما به دنبال دارد.

 

نرم افزار مدیریت منابع مالی

توجه داشته باشید که در هر ازمانی مدیریت منابع مالی اهمیت بسیاری دارد، زیرا مدیریت صحیح باعث می شود که عملکرد سازمان یا شرکت شما بهتر شده و به اهداف تعیین شده در زمان کوتاه تری دست پیدا کنید. از این رو باید بگوییم که اصلی ترین هدف مدیریت منابع مالی، آنالیز گزارش های ارائه شده است.

 

این که بتوانید گزارش ها را به موقع ثبت کنید، الگوهای استاندارد مالی برای خود ترسیم کنید، گزارش ها را طبقه بندی کرده و از هر یک از آن ها خلاصه ای داشته باشید، در آنالیز گزارش ها نقش بسیار مهمی دارد. به همین دلیل اهمیت استفاده از یک نرم افزار مدیریت منابع مالی به خوبی به چشم می آید. از این رو باید به شما بگوییم که مهم نیست مدیریت چه سازمانی با چه تعداد پرسنل را بر عهده دارید، استفاده از نرم افزار صورت های مالی در این کار کمک بسیاری به شما خواهد داشت.

 

 مزیت استفاده از نرم افزار مدیریت منابع مالی

مزیت استفاده از نرم افزار مدیریت منابع مالی

استفاده از نرم افزارها به شما کمک می کنند که خطای انسانی را به شدت کاهش دهید. در موضوعاتی که به منابع مالی و حسابداری مربوط است، خطاهای انسانی می تواند تاثیرات بسیار منفی بر روی عملکرد سازمان شما داشته باشد، از این رو به سادگی می توانید از این خطا ها جلوگیری کنید.

البته توجه داشته باشید که استفاده از سیستم مدیریت منابع مالی به شما کمک می کند که علاوه بر دقت بیشتر، سرعت کارهای خود را هم افزایش دهید، اگر چه دقت و کاهش خطا اهمیت بیشتری دارد، اما از نقش مهم سرعت هم نمی توان غافل شد.

در نهایت اگر در رابطه با حسابداری مالی، کنترل بودجه به کمک نرم افزار حسابداری سوالی دارید، یا قصد استفاده از آن را برای سازمان خود دارید، همین الآن با کارشناس های پویا سافت تماس بگیرید.

 

برگرفته از وب سایت شرکت طرح اندیشان پویا با ۱۸ سال سابقه درخشان در صنعت نرم افزارهای مالی ایران به آدرس اینترنتی پویا سافت https://puyasoft.com/

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

 • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
 • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

سایت بت اسپات